Sic itur per asperam, ad astra.
Göröngyös úton jutunk el a a csillagokig.

2010. január 2., szombat

Muallim: De szép

Pár morzsa az asztalon

talán az előzők

meg a pincér is ügyetlen

egy pohár whyskit rendelek

megszámolom, megtehetem

magamban itt üldögélek

már vagy tizet találtam

lesöpröm mindet

enyhén füst gomolyog

pedig nem is dohányzó

ez a szombat, nem emlékszem

Karácsony este lehet?



Mellém ülsz, kis kerek asztal

fogasra akasztjuk ott jól van

térdünk sehogy se fér jobban

egymásnak tesszük váltva

rágyújthatsz, nem zavar a füst

itt már ilyenkor lehet szívni

egy két slukkot kérek én is

hiszen ma ünnep van, azértis

Nézzük egymást, gondolatait

kis mosoly, egy szájrezgés

bennem akad egy szó, de szép...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése